UWITGO S5

Како нов вид pedaling електричен скутер, UWITGO S5 усвои најновата дизајн концептот на крстарење контрола на технологијата, која е широко се користат во автомобилите, така што корисниците можат педалата на земјата и на скутер ќе стапи на статус на Номинален број на вртежи. Освен тоа, опремени со иновативни апликации на контрола на крстарење, што го прави повеќе интелигентни. Види удар за повеќе функции.

UWITGO S6

UWITGO S6 е сосема нов електричен скутер, кои се насочени за поголема издржливост корисници коњи. Овој дизајн интегриран со висока моќност батерија капацитет, што може да се обезбеди за јавање на далечина може да достигне и до 70 километри. Врз основа на ергономски дизајн теорија, го откриеме на дизајн на преклопување торба седиштето, која може да ја ослободи исцрпеност корисници и зголемување на искуството на возење скутер. Види удар за повеќе функции.

Uwitgo A5

Како поедноставен модел, UWITGO А5 е полесни и помали. Легура на алуминиум и јаглеродни влакна материјали тело може да се избира од страна на клиентите. Тежината на алуминиумски легури скутер е 7.5kg, и на телесната тежина на карбон-фибер е само 6.3kg. Тоа е лесно да се свитка, лесен за носење, и многу погодна за кратки патувања. Види удар за повеќе функции.

UWITGO CF1

На UWITGO CF1 донесе од магнезиумска легура како рамка, која беше светлина во тежина и силни во сила, тоа го прави на вкупната тежина на велосипед 30% пониски отколку остатокот на целата велосипед пазарот.На без заварување, што ја прави површината повеќе нежен. Усвојување на ултра-тенок brushless мотор, помалку од 5% загуба на енергија, повеќе за заштеда на енергија и намалување на заморот за време на возење.
WhatsApp Онлајн Chat!